

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 5.5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Operating Supply Current | 750 µA |
| Logic Function | Transceiver |
| Data Rate | 20 Mbps |
| Simplex/Duplex | Half |
| Number of Drivers | 1 |
| Number of Receivers | 1 |
| Receiver Hysteresis | 240 mV |
Stock: 91
Distributors
pcbx
Unit Price$5.13639
Ext.Price$5.13639
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.13639 | $5.13639 |
| 10 | $3.97777 | $39.77770 |
| 25 | $3.68728 | $92.18200 |
| 50 | $3.54792 | $177.39600 |
| 100 | $3.41382 | $341.38200 |
| 300 | $3.28479 | $985.43700 |
| 500 | $3.16064 | $1580.32000 |
| 1000 | $3.04117 | $3041.17000 |
